Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

Безбар'єрність

Дата: 21.06.2024 11:34
Кількість переглядів: 33

Фото без опису

Безбар'єрність: Війна змінює світ людини 🌎 Ми не виходимо без документів навіть у магазин. Ми шукаємо запасний маршрут на випадок повітряної тривоги. Ми попереджаємо близьких куди йдемо та коли повернемося. Немає жодної сфери життя, якої б не торкнулися зміни.

📚 «Гайд безбар’єрних подій» створювався у ході повномасштабного вторгнення і регулярних ракетних обстрілів. Тож у ньому особлива увага приділена організації заходів у воєнний час. 

На першому місці, звісно, безпека. При виборі локації організатори мають перевірити наявність укриття поблизу. І подбати, щоб у разі повітряної тривоги люди чітко розуміли, куди їм прямувати. Навігація має бути зрозумілою абсолютно для усіх, а двері – відчинені одразу ж після увімкнення сирени. 

❗️ Не забуваймо про доступність. У гайді зібрані дані щодо ширини проходів, дверних порогів, кутів нахилу пандусу, а також рекомендації з облаштування вхідної групи. Це не просто квадратні метри. Це ретельно прорахований мінімальний простір, який знадобиться під час екстреної евакуації усіх учасників.

Важливо, щоб обслуговуючий персонал спрямовував гостей, адже панічний натовп небезпечний сам по собі. 

Саме тому вся схема дій у разі небезпеки має бути доступна ще під час анонсування заходу. Як і інформація про гучну музику або спецефекти, що будуть використовуватися. Це дозволить людям зрозуміти, чи зможуть вони відчувати себе на заході комфортно. 

🔕 Раптові звуки можуть налякати. Наприклад, сушарки для рук бувають з високим рівнем чутливості. І спрацьовують навіть коли людина просто проходить поруч. Краще прилади вимкнути та забезпечити вбиральні паперовими рушниками. Таких нюансів на локації може бути багато – їх усі варто врахувати. 

Гості заходу мають відчувати підтримку. Подбайте про присутність психолога на локації, розмістіть стенди з простими вправами саморегуляції – наприклад, дихальні техніки, які допоможуть заспокоїтися. І не забудьте про облаштування тихих зон.

📕 «Гайд безбар'єрних подій» створено у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Його можна завантажити у вигляді книги 📚 https://bit.ly/4diKCbJ або подивитися як розділ «Довідника безбар’єрності» 📲 https://bit.ly/3wdrgnO

Проєкт реалізується ГО Безбар'єрність за підтримки спільноти «Бізнес без бар'єрів», зокрема компанії Група ДТЕК, у співпраці з командою київського проєкту Кураж.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

#бізнесбезбарєрів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора