Історична довідка
с.Дальник
Дальник – село, центр сільради. Розташоване в південній частині Овідіопольського районна на обох берегах р.Барабой. Відстань до райцентру 7 км.
Виникло у 1820-х як х.Дальницький, що належав родині Інгістових-Мархоцьких.
У 1920-х тут діяли товариства спільного обробітку землі, які об`єдналися в артіль «Червона праця», потім у к-п ім.Петровського.
Після війни село є центральною садибою к-пу ім.Петровського (з 1959 – к-п ім. XXІ з`їзду КПРС). 1996р. реформований на КСП «Маяк». , з 2000р. – реорганізоване в СТОВ «Маяк». Базовим господарством є СТОВ «Маяк» , до складу якого входить автопарк, гарман, тракторна бригада, а також функціонує ТОВ «Маяк+».
На території села є будинок культури, школа, дитсадок, бібліотека, ФАП, магазини, відділ зв`язку, Свято-Казанська церква, СТОВ «Маяк», КП «Південний берег», перукарня. Всі об’єкти газифіковані.
с.Грибівка
Грибівка – село, яке входить до Дальницької сільської ради. Назву Грибівка (Андріанівка) дістало від першого власника земель А.М.Грибовського. Згодом належало родині Мархоцьких-Інгістових.
Під час колективізації утворилася к-п «Червона зоря»(1929).
1941 р. окуповане румунськими військами.
Після війни землі входили до к-пу ім.Петровського, потім ім. ХХІ з’їзду.
На території села знаходиться понад 50 баз відпочинку (у тому числі готелів, кемпінги, кафе-бари), КУ «Грибівська АЗПСМ», магазини.
с.Санжійка
Санжійка (від тюрк. Санжар – вал, бастіон) – село у складі Дальницької сільської ради. Розташоване на березі Чорного моря, по обидва боки Санжійської балки. Відстань до районного центру 14 км.
Виникло у першій пол.ХІХ ст. як хутори на землях Арнаутської дачі.
В 1792 році на березі Чорного моря поруч з небезпечним для кораблів місцем, де з'єднуються підводні течії з протоки Босфор і Керченської протоки був заснований військовий пункт Санджак, що складався з сторожової вежі та землянки , де розміщувалися солдати. Для попередження кораблів на вежі вдень вивішувалися морські прапори, а вночі — ліхтарі. Цей стратегічний об'єкт нанесений на всі лоцманські карти. Колись металева маякова башта висотою 9 м після модернізаційних робіт (1960р.) перетворилося у восьмигранну казенну вежу висотою 19 метрів. На сьогоднішній день побудована 28-метрова вежа. В районі маяка нерідкі обвалення берега, у зв'язку з цим наприкінці 2010 року нову будівлю маяка перенесли далі від берегової лінії.
Санжійка приваблює відпочиваючих морськими пейзажами. В селі Санжійка великих баз відпочинок небагато, більше розвинений приватний сектор. Є кілька магазинів, початкова школа, дитячий садок, ФАП, Церква Євангельських Християн-Баптистів, Релігійна громада свято-троїцької церкви Одеської єпархії Української церкви.
с.Багатирівка
Багатирівка (Богатирівка) розташоване на південь від с.Барабой, на правому березі однойменної річки, поруч із залізничною станцією Барабой. Має дві вулиці. Виникло у 1913-1915 пі час будівництва залізниці Одеса-Аккерман з гілкою на Овідіополь. На 1923р. тут мешкало 66 будівельників та залізничників.
с.Барабой
Барабой-село. Розташоване в центральній частині Овідіопольського районну на берегах р.Барабой. Відстань до райцентру-8 км. Утворилося село в середині ХІХ ст. з хуторів Арнаутської дачі. У1920р. тут була комуна «Барабой» і трудова школа. На кінець 1920-х виник к-п «Червоний степ», що об`єднав кілька ТСОЗів. 1959р. к-п ім.Кірова, а з 1963 – «Зоря». У 1970-х в Барабої розмістили бригаду к-пу ім.Дзержинського. На території села є клуб, школа, дитсадок, бібліотека, магазини, кафе, ФАП, перукарня.
с.Доброолександрівка
Доброолександрівка – село, розташоване в центральній частині Овідіопольського району, по обидва боки р.Барабой. Відстань до райцентру 13 км.. Виникло як німецька колонія Олександергільф(1805). За радянської влади тут був колгосп ім. Сталіна (з 1930). Село окуповане румунами в 1941р, а визволене радянськими військами 1944р.. По війні на території села діяв р-п «Чапаєць», згодом реформований на КСП «Доброолександрівське». На території села є школа, дитсадок, клуб,бібліотека, магазини, ФАП.
с. Роксолани
Роксолани – село розташоване у південно-західній частині Овідіопольського району на лівому березі Дністровського лиману. Відстань до райцентру 10 км. На місці Роксолан з 1957 існувало турецько-татарське поселення Гірибурзина. З 1793 входило до приватної дачі А.М.Грибовського, а з 1803 – родини Мархоцьких. У1856 р. село стало називатися Роксолани. В 1941р. село було окуповане румунськими військами, а у 1944р визволене. У 1953р. колгосп «Червоний інтенсивник» став колгоспом ім. Леніна . 1995р. зареєстрована громада церкви Різдва Пресвятої Богородиці (згодом Серафима Саровського). Соціально культурні заклади: будинок культури, ФАП, школа, дитячий садок, бібліотека, кілька магазинів, пошта.