Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

#Ти як

Дата: 22.05.2024 10:29
Кількість переглядів: 25

Страх повітряних тривог: як впоратися самостійно і допомогти дитині

Відчувати страх під час повітряних тривог — абсолютно нормально і природно.  Проте важливо навчитися опановувати цей страх, щоби він не руйнував усе  ваше життя, не переростав у паніку та не провокував на деструктивні дії  чи небезпечну бездіяльність.

Якщо страх не переходить у паніку, боротися з ним не варто.  Це нормальна реакція. Але якщо в таких ситуаціях ви завмираєте та  відчуваєте втрату контролю, прислухайтеся до цих рекомендацій:

— Розробіть план дій на випадок небезпеки. Наприклад,  піти до найближчого укриття або в коридор. Якщо ви в незнайомому місці,  поцікавтеся завчасно, де найближче сховище, продумайте маршрут ще до  того, як пролунає сигнал повітряної тривоги.

— Якщо ви опинилися у ситуації, коли дійти до укриття неможливо, намагайтеся мислити раціонально. Якщо поруч нікого немає, напишіть або подзвоніть близьким людям — це  допоможе опанувати себе та не втратити зв'язок із реальністю.

— Поверніть собі відчуття контролю за маленькими речами. Сконцентруйтеся на диханні, спробуйте змінити його темп (наприклад,  уповільнити або поглибити). Контроль над диханням — перший крок до  заспокоєння.

#тияк

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора