Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

Про заборону спалювання сухої рослинності

Дата: 10.05.2024 13:11
Кількість переглядів: 34

Про заборону спалювання сухої рослинності

Фото без опису

У зв’язку з великою кількістю пожеж у природних екосистемах ДСНС України у Одеській області вкотре наголошують жителям про заборону спалювання сухої рослинності.

Із настанням весни громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків. Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

У зв’язку з вищезазначеним, звертаємося до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Є рослинні залишки - компостуйте!

Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.

Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність - повідомляйте відразу Національну поліцію та рятувальників про порушення за номерами телефонів 102 та 101.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить: від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6120 грн); від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора