Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

ДПС в Одеській області

Дата: 29.12.2023 16:10
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Шановні платники податків!

Головне управління ДПС в Одеській області продовжує практику повідомлення платників податків про наявність у них боргів, які не перевищують 3060 грн, засобами телефонного зв’язку шляхом автодозвону та направлення листів-нагадувань на електронні поштові скриньки, де платнику буде повідомлено, що за ним обліковується податковий борг до зведеного бюджету, сукупний розмір якого перебуває в діапазонах: від 0,01 грн до 100,00 грн, від 100,01 грн до 1000,00 грн, від 1000,01 грн до 3060 гривень.

Так, відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Тому, саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Звертаємо увагу, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається). Якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг. Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Фізичним особам особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків. За несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами Податкового кодексу України, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.

Податківці Одещини вкотре нагадують платникам податків про необхідність своєчасно сплачувати податки, збори та платежі до бюджетів усіх рівнів.

Своєчасно сплачені податки та погашені борги, наразі є одним із вагомих внесків кожного з нас в наближення перемоги та забезпечення підтримки держави, яка всі свої можливості спрямовує на зміцнення Збройних Сил України.

Детальніше про заборговану суму, вид податку та підстави виникнення податкового боргу платник податків має можливість дізнатись:

- скориставшись приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»;

- зателефонувати фахівцям підрозділу по роботі з податковим боргом, за вказаними номерами (048)7056374, (066)8286561, (096)1285143;

- звернутися до податківців Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації або зателефонувати за номерами, які розміщені на субсайті Головного управління ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС за посиланням https://od.tax.gov.ua/.../tsentri-obslugovuvannya.../;

- у представників територіальних громад за місцем реєстрації.

Графік роботи податкових органів Одещини з понеділка по п’ятницю з 08:30 до 17:00, обідня перерва з 12:30 до 13:00.

Щодо отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – детальніше за посиланням https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/739450.html.

Головне управління ДПС в Одеській області наголошує на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів щодо погашення податкових боргів.

☎️ Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007

📲 Контакт-центр Податкової t.me/DPS_ContactCenter_bot

📲 Чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot

📱Мобільний застосунок «Моя податкова»

Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua

iOS https://t1p.de/lgu5a

💻 Онлайн-навчання: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/

📧 Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи: https://t1p.de/aq4sp

✅ Підпишись на телеграм канал t.me/tax_gov_ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора