Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

Щодо підготовки до впровадження окремих норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

Дата: 27.12.2023 16:31
Кількість переглядів: 119

      07 грудня 2023 року набула чинності Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики на комунальних послуг від 05 грудня 2023р. №2291 «Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем».

       Прийняттям цього документу завершено створення нормативної бази для введення в дію окремих положень статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що стосуються забезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБСГ) багатоквартирних будинків.

        До такої нормативної бази окрім вищевказаної Постанови відносяться:

  • Стаття 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;
  • «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку», затверджений Наказом Міністерства енергетики України 29 вересня 2023р. №292;
  • Постанова НКРЕКП від 29 листопада 2023р. №2242 «Про встановлення граничних рівнів вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків для операторів ГРМ на 2023 та 2024 роки».

      Наразі, всі ВБСГ багатоквартирних будинків мають проходити регулярне технічне обслуговування на підставі Типового договору з Оператором ГРМ (в Одеській області - з АТ «Одесагаз») або окремого Договору на технічне обслуговування ВБСГ багатоквартирного будинку, укладеного управителем багатоквартирного будинку (об'єднанням співвласників) з іншим суб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

      Абзацом 11 частини 3 статті 19 вищевказаного Закону на Оператора ГРМ покладено обов'язки в частині інформування всіх зацікавлених осіб щодо положень форми Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та кошторисної вартості виконання таких робіт Оператором ГРМ по кожному багатоквартирному будинку на території його ліцензійної діяльності.

 

          Така інформація буде розміщена до 07 січня 2024р. на веб-сайті АТ «Одесагаз» (https://odgaz.odessa.ua).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора