Щодо професійної адаптації окремих категорій громадян

Дата: 01.11.2023 12:08

З листопада 2022 року чинними редакціями постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 і від 21 червня 2017 р. № 432 передбачено уніфікований механізм організації забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнених з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, впровадження різних рівнів перепідготовки, підвищення кваліфікації та можливості розроблення і реалізації короткострокових освітніх програм за професіями, затребуваними на ринку праці під час відновлення країни, в тому числі, під час зміни військової служби на цивільне життя.

Також зазначеними постановами визначено, що на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інші утворені відповідно до законів військові формування, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.

Охочих пройти професійну адаптацію (у тому числі, шляхом проходження короткострокових навчальних курсів) з числа осіб відповідних категорій звернутися  до 08 листопада 2023 року  в Дальницьку сільську раду.