Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, окремих соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах

Дата: 13.09.2023 08:46

21 березня уряд ухвалив постанову № 248 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, окремих соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Постанова дає змогу запровадити експериментальний проєкт, в рамках реалізації якого два санаторії сфери управління Мінсоцполітики (Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" та Спеціалізований Миргородський санаторій "Слава") отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам з-поміж осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, а також населених пунктів, розташованих у районі проведення воєнних дій чи які перебувають у тимчасовій окупації, зокрема під час обов'язкової евакуації, а також осіб, житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних збитків.

Заклади зможуть надавати цим категоріям громадян послуги стаціонарного догляду, притулку, підтриманого проживання та соціальної адаптації.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, і фінансуватиметься в рамках експериментального проєкту державою.

Детальніше на вебсайті Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/248-2023-%D0%BF#Text