Щодо повідомлення RASFF № 2023.2025 про імпортування з Іспанії невідповідного харчового продукту (кукурудзи для попкорну)

Дата: 10.05.2023 09:22

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 24 квітня 2023 року № 2023.2025, стосовно виявлення хлорпірифосу у кукурудзі для приготування попкорну, що експортувалась з Іспанії (виробник: Liven SA, Barcelona) до України (отримувач: ТОВ «Фоззі Коммерц»).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби  в Одеській області                                                                               (вул. 7-ма Пересипська, 6, м.Одеса,                                                                                                     gu@odesa.consumer.gov.ua,                                                                                                                              тел. 716-13-01).