Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції

Дата: 03.04.2023 15:24
Кількість переглядів: 139

                                                          ПОВІДОМЛЕННЯ

    На виконання листа Одеської районної державної військової адміністрації  № 2060/01-40/23/4    від 29.03.2023 року   відповідно до протокольного доручення начальника Одеської районної військової адміністрації Ю.Крука  Дальницька сільська рада доводить до відома товаровиробників Дальницької громади  про те, що продовжено програму державної підтримки аграріїв.

        Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції

24 січня Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України провели навчальний семінар «Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції».

Семінар організовано для малих виробників в секторі аквакультури Львівської області у межах проекту ФАО «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах», що фінансується Європейським Союзом.

Сьогодні в умовах війни надзвичайно важлива підтримка мікро- та малих виробників аграрної продукції. Саме ці виробники забезпечують своєю продукцією локальні ринки та здійснюють свій вклад в продовольчу безпеку країни. Про це під час вступного слова зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Він підкреслив, що вже сьогодні ми повинні думати про повоєнну відбудову України.

«Розвиток сільськогосподарського виробництва, а особливо у сегменті малих товаровиробників, знаходиться в площині створення ланцюжків доданої вартості. В Україні агросектор – лідер національної економіки. Наше завдання – створити передумови для розвитку саме малого та середнього бізнесу у сфері агрокультури, і не як сировинної бази, а генерувати український харчовий продукт високої якості», – наголосив Віталій Головня.

Під час семінару потенційні отримувачі мали змогу ознайомитися з інформацією про програму грантової підтримки, розібрати всі етапи підготовки бізнес-планів. Також отримати інформацію щодо реєстрації в Державному аграрному реєстрі та заповнення заявки для отримання грантів.

Нагадаємо, сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проекту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Проект спрямований на підтримку виробників у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та частині Чернівецької областей через надання відповідних грантів для інвестицій на рівні фермерських господарств та ланцюжків доданої вартості у поєднанні з наданням дорадчих послуг і консультацій. Програма інвестиційної підтримки буде впроваджена через Державний аграрний реєстр України (ДАР), гранти будуть надаватися відповідним сільськогосподарським виробникам та сільськогосподарським підприємствам у таких ланцюжках доданої вартості:

Львівська область:
• Ягідництво;• Овочівництво;• Аквакультура.

Закарпатська, Івано-Франківська та частина Чернівецької областей:
• Гуцульська овеча бриндзя, захищене найменування походження (PDO);
• Гуцульська коров'яча бриндзя, захищене найменування походження (PDO);
• Закарпатський мед, захищене географічне зазначення (PGI);
• Закарпатське вино.

Гранти у розмірі від 1 000 до 25 000 доларів США надаватимуться в українській гривні за чинним обмінним курсом, а отримувачі допомоги повинні будуть зробити відповідний внесок для фінансування запропонованої інвестиції.

                    Грантові можливості для аграріїв у 2023 році

Мережа Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу підготувала добірку грантових програм для аграріїв у 2023 році:

  • До 925 000 грн. гранту для сільгоспвиробників - до 13 березня 2023

https://bisc.org.ua/opport/FAO-grant-zahid.html

  • Субгрант USAID АГРО: покращення доступу ММСП до послуг з використанням роботизованих і безпілотних технологій - до 10 березня 2023

https://bisc.org.ua/.../USAID-AGRO-bezpilotni-technologii...

  • $20 000 гранту для аграріїв та виробників продуктів харчування - до 31 грудня 2023

https://bisc.org.ua/opport/DRC-agro-partnership.html

  • Грантова програма для аграрного і сільського розвитку - до 23 березня 2023

https://bisc.org.ua/.../grantova-programa-dlja-agrarnogo...

  • Грант на теплицю від єРОБОТА 2023 - до 31 грудня 2023

https://bisc.org.ua/opport/grant-na-teplytsyu-2023_2.html

  • До 10 млн грн гранту на сад від єРОБОТА 2023 - до 31 грудня 2023

https://bisc.org.ua/opport/grant-na-sad-2023.html

  • Дотація за приріст поголів'я корів - до 1 травня 2023

https://bisc.org.ua/opport/dotatsii-korovy-LOVA.html

  • Підтримка ММСП виробників молочної продукції - до 1 травня 2023

https://bisc.org.ua/opport/moloko-USAID.html

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора