Дата: 13.07.2022 09:14

Патронат над дитиною

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
       Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій всі її члени повнолітні особи, що пройшли спеціальний курс підготовки.
      Патронатний вихователь — це небайдужа, чуйна людина, яка разом зі  своїми членами сім’ї доглядає за дитиною, виховує та реабілітує її у своїй сім’ї. Робота патронатними вихователями дуже відповідальна, це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків, саме завдяки такій формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них будуть турбуватися та забезпечать догляд і реабілітацію. Для того, щоб стати патронатними вихователями потрібно насамперед мати позитивний досвід виховання власних дітей та бути громадянином України.

На дітей влаштованих в патронатну сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання.       Для дитини це безпека, догляд, виховання та реабілітація в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними, а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для неї нової сім’ї.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні,  патронат над дитиною набуває ще більшої актуальності, тому, якщо ви чуйна, небайдужа людина та любити дітей звертайтеся за детальною інформацією до служби у справах дітей Дальницької сільської ради.

Чужих дітей не буває - всі діти наші!

Патронат над дитиною

Чужих дітей не буває - всі діти наші!