ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ! “Е-ЛІКАРНЯНІ”

Дата: 14.09.2021 15:33

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД  ІНФОРМУЄ!

“Е — ЛІКАРНЯНІ”

До 1 Вересня діє  перехідна модель — залежно від закладу охорони здоров´я,  лікар може відкрити пацієнту звичайний паперовий  лікарняний або створити електронний медичний висновок.

- На  підставі електронного медичного висновку автоматично сформується

е-лікарняний, якщо пацієнт є застрахованою особою (офіційне працевлаштування, ФОП або самозайнята особа).

- Щойно буде створено електонний медичний висновок, працівник має повідомити про це свого роботодавця будь-яким зручним обом способом, наприклад, в телефоному режимі.

- У день створення е-лікарнянний стає доступним і пацієнту, і його роботодавцю в особистих кабінетах на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

- Е-лікарняний стане підставою для нарахування матеріального забезпечення після його закриття. А в разі допомоги по вагітності та пологах — одразу після створення.

- Роботодавець самостійно відсліджує закриття е-лікарняного в своєму кабінеті страхувальника та призначить працівнику матеріальне забезпечення упродовж 10 календарних днів.

- Працівнику не потрібно роздруковувати е-лікарняний. Всі етапи проходження

е-лікарняного на підприємстві також можуть відбуватись повністю в електронному вигляді.

- Після призначення допомоги комісією з соцстрахування підприємства, бухгалтерія розраховує іі розмір і подає до ФССУ заяву-розрахунок. На це відведено 5 робочих днів.

- Паперові і е-лікарняні подаються в окремих закладах, оскільки

е-лікарнянні не мають серії та видаються за оновленими  кодами причин тимчасової непрацездатності.

- Всі дати подання заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги Фондом. Слідкувати за станом фінансування працівники можуть онлайн в телеграм-каналі

ФССУ: t.me/SocilFund.