Дата: 18.08.2021 12:39

До уваги громадян!

Шановна громада! Доводимо до Вас що на Херсонщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Джерелом спалаху хвороби стали дикі кабани на території Національного природного парку «Нижньодністровський» та у плавнях поблизу сіл Понятівка та Орлове. Проведено оперативні дії з ліквідації вогнища захворювання та недопущення його подальшого поширення.

В зв’язку з цим просимо Вас ознайомитися з інформацією стосовно необхідних заходів для профілактики африканської чуми свиней у домогосподарствах діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней.

Для недопущення занесення збудника африканської чуми свиней в особистих господарствах:

* Приміщення повинно бути закритим, без доступу сторонніх;

* Перед входом обладнати дезкилими, які регулярно зволожувати дезрочином;

* Заходити та доглядати за свинями треба у змінному одязі та взутті;

* Приміщення де утримуються свині регулярно треба прибирати, проводити дезінфекцію, знищувати гризунів;

* Не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки (кипятіння понад 30 хвилин);

* Не використовувати для напування тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть знаходитись дикі кабани;

* Не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;

* Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних та ідентифікаційних документів;

* Забій тварин проводити лише після клінічного огляду державним лікарем ветеринарної медицини;

* Без негайної потреби не відвідувати регіони (населені пункти), де підтверджено наявність захворювання;

* У разі виникнення захворювання (загибелі) свиней, негайно інформувати фахівців державної служби ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.

З повагою, адміністрація сільської ради.