КОРОНАВІРУС

Дата: 04.03.2020 15:04

В Україні підтверджено  перший випадок зараження коронавірусом

Перший випадок викликаного коронавірусом захворювання COVID-19 зафіксували 3 березня у Чернівцях. Чоловік, який захворів, разом із сім’єю повернувся з подорожі в Італії, де зафіксований спалах коронавірусу.

Станом на 3 березня число інфікованих коронавірусом у всьому світі становить 90 933. Побороти хворобу змогли 47 995 людей. Кількість летальних випадків сягнула 3 117.

Новий коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019-nCoV, належить до великої групи коронавірусів і викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.

Що таке коронавірус?

Коронавірус – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається СОVID-19.

Наскільки захворювання, викликане новим корона вірусом, небезпечне?

20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою корона вірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.

Скільки триває інкубаційний період захворювання, викликаного новим корона вірусом?

Інкубаційний період  - це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби.

За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією, становить 14 днів.

Чи є ліки від захворювання, викликаного новим коронавірусом?

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує.

Пацієнтам надається симптоматичне лікування.

Як себе захистити від вірусних інфекцій

* Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям.

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

* Вчасно звертайтеся до лікаря.

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

* Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.

Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

* Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ.

З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

* Термічно обробляйте продукти.

Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

* Уникайте дотиків до свого обличчя.

Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Дотримуйтесь вказаних рекомендацій і будьте здорові!

Виконавчий комітет Дальницької сільської ради.м