A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Дата: 18.11.2021 08:56
Кількість переглядів: 340

Заява

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

1. Інформація про замовника:

Виконовчий комітет Дальницької сільської ради Одеської області

Адреса: 67842, Одеська область Овідіопольський р-н, с. Дальник, вул. Дружби, буд. 126.

Контактний телефон 0485149274. КОАТУУ 5123781301 Код ЄДРПОУ: 04380270

          Офіційний сайт: https://dalnycka-gromada.gov.ua/

Дальницький сільський голова - Крутюк Сергій Іванович

2. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.

Детальний план території земельної ділянки УАСП «РОСТВЕРК» розміщеної в с. Грибівка по вул. Середня, 33 а, Дальницької сільської ради Овідіопольського району Одеської області виконано на основі:

Метою розроблення детального плану  є:

  • уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану;
  • визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;
  • формування принципів планувальної організації забудови території;

- визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними, санітарно-гігієнічними і протипожежними, нормами;

- визначення містобудівних умов та обмежень на забудову земельних ділянок;

- забезпечення комплексності забудови території.

Територія, що розглядається у даному детальному плані, перебуває у постійному користуванні. Вказана земельна ділянка належить замовнику на підставі Державного акту на право постійного користування землею, кадастровий №5123781300:04:001:0341.

Існуючий стан.

С. Грибівка має досить вигідне розташування – віддаленість на 36-40 км від м. Одеси і 15 км  від  Чорноморська. Територією села протікає річка Барабой, яка впадає в Чорне море.

Рекреаційна зона села включає більше 50 баз відпочинку (у тому числі готелів), має прекрасно розвинуту інфраструктуру. До послуг приїжджих - зелені зони відпочинку, пансіонати, санаторії, житло у приватному секторі магазини та ринок, їдальні, ресторани, багато кафе, нічні клуби, бари з караоке, дискотеки, Інтернет, автостоянка, спортивні розваги, і розважальні центри.

Земельна ділянка під будівництво бази відпочинку «Лагуна» розташована за адресою: вул. Середня, 33 а, Дальницької сільської ради Овідіопольського району Одеської області. Площа ділянки становить 3,3 га.

На даний час територія вільна від забудови, зелених насаджень та інженерних мереж.  

Територія обмежена базою відпочинку «Факел», далі землями рекреаційної забудови Кароліно-Бугазу, громадськими землями населеного пункту  с. Грибівка (північний та  північно – західному напрямку).

Проектний  стан.

Проектний план передбачає будівництво бази відпочинку «Лагуна».

Інженерне забезпечення.

Інженерне забезпечення може здійснюватися від існуючих інженерних мереж на підставі технічних умов, отриманих для робочого проектування. Водопостачання передбачається від артсвердловини. 

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі, щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

На даній території на даний час та у рамках проектування відсутні об’єкти, що відносяться до переліку об’єктів першої та другої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля (згідно п.2, 3 ст. 3 Закону України «Про ОВД»).

Таким чином, здійснення оцінки впливу на довкілля не потребується.

4. Ймовірні наслідки:

Серед основних факторів впливу, пов’язаних із прийняттям детального плану території, наступні:

- викиди з.р. від роботи обладнання інженерного забезпечення не здійснять наднормативного впливу на стан атмосферного повітря, умови проживання та здоров’я населення;

- улаштування інженерних мереж, проведення будівельних робіт відповідно до нормативних вимог мінімізують впливи на водне середовище та ґрунти.

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

- на атмосферне повітря – незначне при проведенні будівельних робіт та реконструкції дорожньої мережі; при експлуатації – вплив роботи інженерного обладнання, легкових автомобілей.

- на водне середовище – при будівництві – незначне; в процесі експлуатації: є можливість підключення до існуючих мереж водопроводу, газопостачання, електропостачання  після отримання технічних умов;

- на ґрунт – тимчасове незначне у період будівництва. При експлуатації – допустиме при виконанні заходів, передбачених проектом.

- акустичний вплив - незначний, в межах допустимого;

- відходи – при будівництві – підлягають збору та вивезенню на звалище ТПВ чи згідно договорам зі спеціалізованими організаціями; при експлуатації – допустиме при виконанні заходів, передбачених проектом

- електромагнітне випромінювання - згідно з нормативним вимогам.

- на населення – негативний вплив не очікується за умови виконання заходів, передбачених проектом.

б) для територій з природоохоронним статусом - дана територія відноситься до  Чорноморського прибережного-морського регіонального екологічного коридору, Азово- Чорноморський природний коридор Всеєвропейської екологічної мережі, національної Азово-Чорноморської екологічної мережі, входить до загальнодержавного екологічного коридору.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі, для здоров’я населення – зважаючи на географічне положення міста транскордонні наслідки реалізації проектних рішень детального плану території для довкілля, у тому числі здоров’я населення, не очікуються.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено – планується розглянути основний варіант використання території згідно з даними ДПТ та «нульовий сценарій» - використання території у випадку незатвердження ДПТ.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки - додаткові дослідження не передбачаються.

Критеріями, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки, є дотримання діючих екологічних і санітарно-гігієнічних нормативів.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування – згідно з проектом ДПТ.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку – згідно пропозицій Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА та Департаменту охорони здоров’я в Одеській області.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:

Виконовчий комітет Дальницької сільської ради

Адреса: 67842, Одеська область Овідіопольський р-н, с. Дальник, вул. Дружби, буд. 126.

Контактний телефон 0485149274. КОАТУУ 5123781301 Код ЄДРПОУ: 04380270

          Офіційний сайт: https://dalnycka-gromada.gov.ua/

Строк подання зауважень становить 15 днів з дня публікації заяви (відповідно до пп.5, 6 ст.10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

Дата публікації 18.11.2021 р.

Кінцевий строк громадського обговорення заяви про обсяги СЕО та прийняття зауважень  -  02.12.21 р.

 

Дальницький сільський голова _______________   Крутюк Сергій Іванович

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора