ДО ВІДОМА СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ
ДО ВІДОМА СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ
В Україні масово гинуть бджоли. Бджолярі б’ють на сполох, наголошують – це спричиняє мільйонні збитки пасічників та призводить до екологічних наслідків. В окремих випадках вже вдалося встановити причетність до загибелі комах пестицидів, поліція відкрила кримінальне провадження. Втім, це не лише українська проблема – бджоли зникають по всьому світу.
З метою встановлення причин отруєння бджіл, запровадження заходів щодо профілактики отруєння бджіл, встановлення факту отруєння бджіл та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям, а також механізмів визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл виконавчий комітет Дальницької сільської ради прийняв рішення, відповідно до якого фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин:
? повинні застосувати засоби захисту рослин згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, і доповненнями до нього, які містять науково обґрунтовані регламенти застосування препаратів (норми витрат, кратності обробок, обмеження щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання врожаю тощо) та є обов’язковими для дотримання всіма фізичними особами та суб’єктами господарювання;
? повинні вживати всіх заходів з метою попередження отруєння бджіл;
? зобов’язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про кожне заплановане застосування засобів захисту рослин на території сільської ради (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин) шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин за три доби до запланованого їх застосування;
? проводити усі роботи із засобами захисту рослин зобов’язані у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с;
? заборонено обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл;
? під час застосування засобів захисту рослин в умовах закритого ґрунту обробку проводити увечері після закінчення льоту бджіл;
? до роботи із засобами захисту рослин допускати осіб, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідне посвідчення (допуск), допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до «Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 1995 року № 746.
Виконавчий комітет Дальницької сільської ради сподівається на відповідальне ставлення сільгоспвиробників до проблеми отруєння бджіл та співпрацю з цього питання.
З повагою,
Виконавчий комітет Дальницької сільської.