A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

ДО ВІДОМА БДЖОЛЯРІВ

Дата: 14.05.2021 21:30
Кількість переглядів: 471

ДО ВІДОМА БДЖОЛЯРІВ

 

В Україні масово гинуть бджоли. Бджолярі б’ють на сполох, наголошують – це спричиняє мільйонні збитки пасічників та призводить до екологічних наслідків. В окремих випадках вже вдалося встановити причетність до загибелі комах пестицидів, поліція відкрила кримінальне провадження. Втім, це не лише українська проблема – бджоли зникають по всьому світу.

З метою встановлення причин отруєння бджіл, запровадження заходів щодо профілактики отруєння бджіл, встановлення факту отруєння бджіл та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям, а також механізмів визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл виконавчий комітет Дальницької сільської ради прийняв рішення, відповідно до якого власник пасіки:

? зобов’язаний провести реєстрацію пасіки після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

? вживати всіх заходів з метою попередження отруєння бджіл;

? на період обробки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин;

? у разі перевезення бджолиних сімей з місця фактичного розташування, зазначеного під час її реєстрації, за два календарних дні повідомити сільську раду, на території якої він планує розмістити пасіку, про дату ввезення та вивезення пасік, надати свої контактні дані (номер телефону та адресу електронної пошти).

Пасічник, який не повідомив органи місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгоспвиробників» від 08.02.2021 року № 77 (зі змінами) передбачено отримання дотацій фізичними особами та суб’єктами господарювання що впроваджують діяльність у бджільництві за наявні бджолосім’ї у 2021 році, для отримання дотацій є актуальним паспорт пасіки.

Виконавчий комітет Дальницької сільської ради сподівається на відповідальне ставлення пасічників до проблеми отруєння бджіл та співпрацю з цього питання.

 

З повагою,

Виконавчий комітет Дальницької сільської.

 

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора