A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СЕЛА «Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки».

Дата: 04.03.2021 16:01
Кількість переглядів: 182

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СЕЛА

Весна – пора масштабних прибирань в оселі та на вулиці, і найбільше клопоту мають власники приватних будинків. Чи повинні вони наводити лад ще й на території, яка знаходиться за межами їх земельної ділянки?   Адже територія, що межує з їх присадибними ділянками, є власністю громади. Тож хто має утримувати цю територію – господар садиби чи орган місцевого самоврядування?  У Типових правилах благоустрою території населеного пункту, що набули чинності у лютому 2018 року, є чітка відповідь на це питання:  «Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки».  

 Згідно з додатком до типових правил, прилегла територія, утримання якої покладається на власників чи користувачів земельних ділянок, – це не менше 20 метрів від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці. Орган місцевого самоврядування має дбати про благоустрій присадибної ділянки й прилеглої території лише у тому випадку, коли ця ділянка офіційно визнана безхазяйним майном.

Такі ж правила і для підприємств торгівлі. Згідно із Державними санітарними нормами і правилами утримання територій населених місць підприємства торгівлі зобов’язані здійснювати прибирання прилеглих територій у радіусі не менше 5 м та забезпечувати зберігання і перевезення побутових відходів відповідно до вимог Санітарних норм.

Тобто прибирання тротуарів та територій, які прилягають до приватних господарств чи торгівельних підприємств, не є компетенцією сільської  ради. Відповідальність за них несуть власники чи користувачі ділянки.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн)..

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території, несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги. 

Звертаємось до усіх мешканців села, керівників підприємств, установ та організацій  ознайомитись з Правилами благоустрою тих територій, за які ви несете відповідальність, та дотримуватись цих Правил.

Просимо з настанням теплої весняної погоди навести відповідний порядок біля ваших дворів і цим самим підкреслити, що в даному будинку живуть справжні хазяйновиті Господарі.

 

Адміністративна комісія

Дальницької сільської ради

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора