A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дальницька громада
Одеська область, Одеський район

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СЕЛА «Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки».

Дата: 04.03.2021 16:01
Кількість переглядів: 763

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ СЕЛА

Весна – пора масштабних прибирань в оселі та на вулиці, і найбільше клопоту мають власники приватних будинків. Чи повинні вони наводити лад ще й на території, яка знаходиться за межами їх земельної ділянки?   Адже територія, що межує з їх присадибними ділянками, є власністю громади. Тож хто має утримувати цю територію – господар садиби чи орган місцевого самоврядування?  У Типових правилах благоустрою території населеного пункту, що набули чинності у лютому 2018 року, є чітка відповідь на це питання:  «Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки».  

 Згідно з додатком до типових правил, прилегла територія, утримання якої покладається на власників чи користувачів земельних ділянок, – це не менше 20 метрів від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці. Орган місцевого самоврядування має дбати про благоустрій присадибної ділянки й прилеглої території лише у тому випадку, коли ця ділянка офіційно визнана безхазяйним майном.

Такі ж правила і для підприємств торгівлі. Згідно із Державними санітарними нормами і правилами утримання територій населених місць підприємства торгівлі зобов’язані здійснювати прибирання прилеглих територій у радіусі не менше 5 м та забезпечувати зберігання і перевезення побутових відходів відповідно до вимог Санітарних норм.

Тобто прибирання тротуарів та територій, які прилягають до приватних господарств чи торгівельних підприємств, не є компетенцією сільської  ради. Відповідальність за них несуть власники чи користувачі ділянки.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн)..

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території, несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги. 

Звертаємось до усіх мешканців села, керівників підприємств, установ та організацій  ознайомитись з Правилами благоустрою тих територій, за які ви несете відповідальність, та дотримуватись цих Правил.

Просимо з настанням теплої весняної погоди навести відповідний порядок біля ваших дворів і цим самим підкреслити, що в даному будинку живуть справжні хазяйновиті Господарі.

 

Адміністративна комісія

Дальницької сільської ради

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора